متن تاریخچه ویرایش در گوگل درایو

تاریخچه ویرایش در گوگل درایو

امروزه دیگر کاربران گوگل در سایت و یا برنامه گوگل داریو هستند و اکثر کسانی که با اینترنت و موبایل های پیشرفته اندروید و یا Ios سرکار دارند با گوگل داریو آشنایی کامل که دارند که گوگل داریو چیست و چه کار های به این برنامه انجام داده اند و اگر کسی هم هنوز از گوگل داریو استفاده نکرده است می توانید با رفتن به سایت آن با گوگل داریو آشنا شوید.کاربران گوگل داریو روز به روز افزایش می یابد و هر کاربر روز به روز مقالاتی را در گوگل داریو از جمله با فایل های Doc و یا فایل های اکسل و پاورپوینت و یا اکسس و عکس و فیلم و دیگر محتویاتی در گوگل داریو خود ذخیره می کند.

تاریخچه گوگل درایو

این ذخیره سازی آنلاین موجب می شود تا کاربران بتواند به اطلاعات خود دسترسی داشته باشند و در این صورت نیاز نیز این اطلاعات را می تواند با دیگر کاربران با برنامه واتس آپ و وایبر و بی تاک و تلگرام و دیگر شبکه های اجتماعی قرار دهند. با این برنامه می توانند فایل ها را همراه با مجوز ویرایش کنند و به صورت گروهی مجموعه ای از کاربران عملیات ویرایش روی فایل مورد نظر را اجرا کنند. آیا می دانید که گوگل داریو پس از اعمال هر تغییری در فایل به صورت خودکار تغییرات را ذخیره می کند و این امکان را برای شما فراهم کرده است که از ویرایش فایل های صورت گرفته روی فایل ها را مشاهده و دیدن فرمایید و در مواقعه نیاز به فایل و پوشه ها هر یک را از تاریخ های مورد نظر بازگردانی کنید اگر که دوست دارید با این قابلیت و روش استفاده از آن آشنا شوید کافی است مراحل زیر را دنبال کنید :

  • اولین کار باید به سایت گوگل داریو بروید و با یک حساب کاربری که همان اکانت ایمیل گوگل شماست وارد گوگل داریو شوید آدرس گوگل داریو :

drive.google.com

  • پس از لاگین کردن در سایت گوگل درایو یک پیشخوان مانند تصویر زیر برای شما نمایش داده می شود که می بینید و الان چیزی داخل آن نیست و اگر فایلی داشتید و می خواهید نسخه های قبل آن را نیز مشاهده کنید دو بار کلیک کنید تا صفحه ویرایش آنلاین گوگل نمایان شود.
  • اکنون باید به قسمت منو و زیر مجموعه منو گزینه See Revisinon History کلیک کنید.
  • در قسمت سمت راست پنجره به نمایش در آمده و مجموعه ای از تاریخ و تغییراتی که در روی فایل شما صورت گرفته قابل مشاهده نیز می باشد و با یک کلیک روی هر این تاریخ ویرایش ها تغییرات اعمال شده به صورت متفاوت به نمایش در می آید.
  • چنانچه آخرین ویرایش صورت گرفته روی فایل های شما موجب بروز مشکل شد یا به دلیل به روز یک اشتباه و یا اطلاعات مهمی را از فایل خود پاک کرده اید و با انتخاب هر یک از نسخه های قبلی و کلیک بر روی Restore This Revision می توانید نسخه انتخاب شده را با نسخه های قبلی جایگزین ورژن قبلی برنامه و یا فایل های خود کنید.

نکته ضروری با یک کلیک روی Show more detailed revisions فهرست های نسخه های قبلی گسترش یافته و تغییرهای بیشتری برای شما قابل به نمایش خواهد بود.

منتشر شده در تاریخ: ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
,