متن یوگا

یوگا نوعی ورزش است که می تواند بدن و ذهن را آرام کند . این شکل از ورزش خواص درمانی بی شمار دارد .در یوگا باید رژیم غذایی کنترل شود .

مربیان یوگا معمولا به شاگردانشان می گویند که حداقل دو ساعت قبل از کلاس ,چیزی نخورند .این منطقی به نظر می رسد ,چون وجود غذا در شکمتان در هنگامی که وارونه می ایستید ,پیچ و تاب می خورید و خم می شوید ,نه تنها ناراحت کننده است ,بلکه تمام آن حرکات ,خون را از دستگاه گوارش شما دور کرده و روند هضم تقریبا متوقف می شود

اما اگر واقعا مجبور باشید ,قبل از یوگا چیزی بخورید ,اگر متابولیسم سریعی داشته باشید ,۲ ساعت ,زمانی است طولانی .بهترین کاری که می توانید انجام دهید ,پرهیز از موادغذایی سرشار از چربی های کندرو و پروتیین هاست .

قبل از یوگا چه چیزی نخوریم ؟

آجیل و دانه ها 

در حالی که آجیل ها و دانه ها ,بسیار مغذی و مقوی هستند ,اما سرشار از چربی ها و پروتیین بوده و به احتمال زیاد هنگامی که بدنتان به جریان خون نیاز داشته باشد ,به صورت هضم نشده در معده باقی می مانند .به جای آن ها از یک مشت تمشک تازه که بسیار ساده تر هضم می شود استفاده کنید .

غذای سرخ شده

همه ی ما تجربه کرده ایم که چه قدر طول می کشد تا غذاهایی مانند سیب زمینی سرخ کرده یا پیاز سوخاری هضم شوند .ما تا چندین ساعت بعد از خوردن آن ها احساس گرسنگی نمی کنیم .اگر این غذاها در معده باقی بمانند ,کلاس یوگا لذت بخش نخواهد بود .اگر دوست دارید قبل از تمرین ,یک خوردنی ترد بخورید ,بدون آن که در حین تمرین ,احساس ناراحتی کنید ,چیزی مثل خیار را امتحان کنید .

پنیر

پنیرها ,سرشار از چربی و پروتیین هستند ,که آن ها را به یک ماده غذایی آرام هضم تبدیل می کند .اگر می خواهید در تمرین یوگای خود ,احساس سبکی و راحتی کنید ,از پنیر استفاده نکنید .در عوض مقداری شکلات تلخ (حداقل ۶۵کاکائو )بخورید تا قبل از تمرین تان ,به شما مقدار زیادی انرژی بدهد .

گوشت و ماهی

گوشت های سالم و ماهی ها نیز سرشار از پروتئین هستند ,و هضم آن ها در دستگاه گوارش به زمان زیادی نیاز دارد .در نتیجه شما در کلاس یوگا به احتمال زیاد احساس تنبلی و سنگینی خواهید کرد ,به جای گوشت ,از چند عدد کراکر برنج یا سیب استفاده کنید .

 

 

 

منتشر شده در تاریخ: ۱۴ تیر ۱۳۹۵
,