متن کشته شدن یک نفر به علت ترس بر اثر زلزله امروز در اردبیل

awasdw

در ساعت ۹:۱۶ صبح امروز زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵.۲ ریشتر ایمیشلی در جمهوری آذربایجان را لرزاند که با توجه به اینکه این منطقه در نقطه مرزی با کشورمان واقع شده لرزه‌های آن در بیله سوار و پارس آباد نیز احساس شد.

وی با بیان اینکه طبق گزارش موسسه ژئو فیزیک این زمین لرزه در عمق ۱۲ کیلومتری زمین رخ داده است، اظهار کرد: بلافاصله پس از این زمین لرزه، شورای هماهنگی مدیریت بحران دو شهرستان تشکیل جلسه داده و تیم‌های ارزیاب از فرمانداری، بخشداری و هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند.

امامی یگانه ادامه داد: بر اساس گزارش‌های اولیه به تعدادی از واحدهای مسکونی قدیمی در پارس آباد و بیله سوار خساراتی وارد شده و دیوار برخی از این منازل ترک خورده است. همچنین دو تن نیز حین فرار دچار مصدومیت شدند که به بیمارستان منتقل شدند.

مدیر کل بحران استان اردبیل اضافه کرد: متاسفانه یک پیرمرد نیز به دلیل ترس ناشی از زمین لرزه سکته کرده و جان خود را از دست داد.

وی فاصله کانون زمین لرزه با کشورمان را حدود ۴۰ کیلومتر اعلام کرد و افزود: در حال حاضر کلیه دستگاه‌های امدادی در آماده باش هستند.

آماده‌باش ۳ تیم آواربرداری و جستجو و نجات به دنبال زلزله پارس‌آباد

معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر اردبیل نیز با اشاره به این که زلزله ۵.۲ ریشتری صبح امروز در آذربایجان مناطقی از پارس‌آباد اردبیل را تحت‌تاثیر قرار داده است، اعلام کرد: چهار تیم ارزیاب جمعیت هلال‌احمر برای ارزیابی روستاهای منطقه پارس‌آباد به مناطق زلزله‌زده اعزام شده و تا کنون گزارشی از میزان خسارات اعلام نشده است.

عزیز ارشادیان، معاون امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر اردبیل با اشاره به این که چهار تیم ارزیاب به‌منظور بررسی روستاهای تحت‌تاثیر زلزله به منطقه پارس‌آباد اعزام شده‌اند، گفت: بر این اساس تیم‌های ارزیاب از بیله‌سوار و پارس‌آباد برای ارزیابی مناطق تحت تاثیر اعزام شده‌اند و تا کنون گزارشی از میزان خسارات وارده به روستاها ارسال نشده است.

بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، وی با اشاره به آماده‌باش نیروهای هلال‌احمر شمال و مرکز استان اردبیل، خاطرنشان کرد: همچنین دو تیم آواربرداری شامل هشت نجاتگر و پنج پرسنل هلال‌احمر پارس‌آباد و دو تیم جست‌وجو و نجات آوار هلال‌احمر بیله‌سوار و مشکین‌شهر نیز در صورت اعلام تیم ارزیاب برای امدادرسانی احتمالی، آماده‌باش هستند.

به گزارش ایسنا، زمین‌لرزه ۵.۲ ریشتری در عمق ۱۲ کیلومتری زمین، ساعت ۹:۱۶ صبح امروز،  منطقه‌ای از آذربایجان و نزدیک به مرز ایران و در ۴۴ کیلومتری پارس‌آباد اردبیل را لرزاند و روستاهای این منطقه را تحت تاثیر قرار داد.

همچنین شاهین فتحی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص جزییات این زمین لرزه گفت: ساعت ۹:۱۶ دقیقه صبح امروز، وقوع زمین لرزه‌ای ۵.۲ ریشتری  در عمق ۱۲ کیلومتری از سطح زمین در پارس آباد و بیله سوار استان اردبیل گزارش شد.

به گفته وی، سه نفر در این حادثه مصدوم و یک مرد ۶۵ ساله در بیمارستان فوت شده‌ است. مصدومان نیز به بیمارستان امام خمینی (ره) پارس آباد منتقل شده‌اند.

سرپرست معاونت عملیات امداد و نجات جمعیت هلال احمر، همچنین از حضور شش تیم ارزیاب ۲۵ نفره در منطقه خبر داد و گفت: تا این ساعت ۲۵ شهر و روستا توسط نیروهای امدادو نجات ارزیابی شده‌اند و طبق بررسی‌های صورت گرفته، تعدادی از واحدهای مسکونی و همچنین ساختمان جمعیت هلال احمر و فرمانداری پارس آباد دچار خسارت جزیی شده‌اند.

وی از بازگشت نیروهای امداد و نجات به پایگاه‌ها و اتمام عملیات ارزیابی خبر داد و افزود: با توجه به پس لرزه ٣.٩ ریشتری در منطقه، نیروهای امداد ونجات همچنان در آماده باش کامل به سر می‌برند.

منتشر شده در تاریخ: ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
,