متن ژله موزاییکی

مواد لازم برای تهیه ژله خرده شیشه 

پودر ژله در سه یا چهار رنگ مختلف (بلوبری ,توت فرنگی ,طالبی ,پرتقال )

آب جوش یک لیوان برای هر ژله +سه چهارم لیوان آب سرد

برای ژله بستنی برای ژله سفید زمینه 

ابسته ژله آلوئه ورا یا آناناس

بستنی ۱لیوان

طرز تهیه ژله خرده شیشه 

برای تهیه ژله موزاییکی یا همان خرده شیشه ابتدا باید ژله های رنگی رو تهیه کند .به این صورت که هر بسته ژله را در یک لیوان آب جوش کامل حل می کنیم بعد ۳/۴لیوان آب سرد بهش اضافه می کنیم . هر رنگ رو هم در قالب مستطیلی بریزید تا بتونید بهتر برش های زیبایی بزنید .

بعد از این که ژله ها خوب گرفتند از قالب جدا کرده و برش های یکی دو سانتی بزنید .برش ها اگر مرتب باشند در نهایت ژله زیباتری خواهید داشت .بعد هم ژله های خرد شده را در قالب مورد نظرتان بچینید . طوری که حدود یک سانت از سر قالب خالی بمونه .

طرز تهیه ژله بستنی برای زمینه 

برای زمینه باید ژله مات باشد.پودر ژله آناناس یا آلوئه ورا در یک لیوان آب جوش کاملا حل می کنیم .بعد می گذاریم تا کمی خنک بشه و بعد بستنی که در دمای محیط نرم شده به آن  اضافه می کنیم و کاملا مخلوط می کنیم .

ژله بستنی رو که آماده کردیم روی ژله های برش زده ای که قبلا در قالب چیدیم می ریزیم اونقدری که کامل روی ژله ها را بگیرد .بعد هم یک تکان می دهیم تا ژله بستنی به ته قالب هم بگیرد . بعد هم می گذاریم در یخچال تا کامل ببندد.بعد هم از قالب خارج کنید و مصرف کنید .

نکات نچسبیدن ژله به قالب 

از قالب سیلیکونی استفاده کنید برای اطمینان از این که ژله لا به لای قالب نچسبد ابتدا قالب را خیس کنید بعد انگشت را کمی چرب کنید و با انگشت گوشه های قالب را کمی چرب کنید .به راحتی ژله از قالب جدا می شود .

برای قالب های فلزی هم باید باید در قالبتون آب بچرخانید و خالی کنید تا خیس بشود و بگذارید در فریزر تا یخ بزند بعد هم بیاورید بیرون و ژله های برش زده را در قالب بچینید فقط ممکن است ژله های برش زده در همان لحظه چیدن به کف ظرف بچسبد ولی نترسید چون در انتها که خواستید ژله را از قالب جدا کنید می بینید که نچسبیده است .

منتشر شده در تاریخ: ۱۹ تیر ۱۳۹۵
,