متن ورزش و کاهش وزن

آیا ورزش ,اشتها را زیاد می کند ؟

این مساله که ورزش موجب زیاد شدن اشتها می شود .موضوعی است که اغلب در مورد آن اشتباه می کنند .تحقیقات نشان داده که فعالیت بدنی بیشتر برای کسانی که عادت به ورزش نداشته اند ,تمایل آن ها را به خوردن غذای زیاد را کاهش می دهد ,بنابراین ورزش می تواند در کم کردن وزن بدن ,عامل موثری به حساب آید .

آیا با ورزش های به خصوص می توان چربی یک قسمت از بدن را کاهش داد؟

نه ,چربی به طور کلی از تمام بدن کم می شود ,اما این کم شدن در قسمت شکم بیشتر به چشم می خورد .به عبارت دیگر شکم افراد بیشتر از پاها کوچک و لاغر می شود .

آیا نمی توان بدون ورزش کردن و فقط با رژیم غذایی ,وزن کم کرد ؟

البته این امکان وجود دارد ,اما رژیم غذایی علاوه بر نسوج چربی ,مقداری از نسوج عضلانی را نیز از بین می برد ,اما اگر ورزش کنید ,چربی ها کمتر می شود .با توام کردن ورزش با رژیم غذایی ,می توان از وزن بدن کاست و سلامت و تناسب اندام به دست آورد .

آیا می توان با ورزش تعداد سلول های چربی را در بدن کم تر کرد ؟

متاسفانه وقتی افراد به سن رشد می رسند دیگر نمی توانند از شمار سلول های چربی بکاهند ولی می توانند به وسیله کمتر کردن حجم آن لاغر شوند .

تحقیقات نشان داده است که غذای نسبتا سالم توام با ورزش در سنین جوانی ,از افزایش تعداد سلول های چربی جلوگیری می کند .به همین علت است که والدین اطفال باید مراقب سلامت بچه ها باشند و در مورد تغذیه و فعالیت بدنی آن ها ,توجه لازم را به کار برند .

آیا زیاد عرق کردن در حین ورزش ,می تواند موجب کاهش وزن بدن شود ؟

عرق کردن زیاد ,بلافاصله از وزن بدن می کاهد ؟علت آن از بین رفتن نسوج چربی نیست ,بلکه مربوط به کم شدن آب است ,اما این کم شدن وزن با نوشیدن آب فورا جبران می شود .بنابراین بهتر است قبل از ورزش ,ضمن آن و یا بعد از آن ,به نوشیدن آب اقدام شود تا آب بدن کم نگردد.

منتشر شده در تاریخ: ۱۴ تیر ۱۳۹۵
,