متن لوازم آرایشی

عوارض استفاده از لوازم آرایشی تقلبی 

ریمل هایی که پایه اصلی آن ها آبکی است ,محیط مناسبی برای رشد میکروب ها هستند و می توانند عفونت چشمی ,التهاب و قرمزی و ترشحات غلیظ ,خارش و حتی پوسته ریزی لبه پلک را ایجاد کند .

ریمل هایی که پایه اصلی آن ها روغن است ,در برابر عرق کردن ,ریزش اشک و آب مقاوم هستند و متاسفانه به مدت طولانی روی مژه می ماند و از آن جا که به سختی پاک می شود ,موجب ریزش مژه ها و چسبندگی آن ها می شود .

چشم از حساس ترین اغضای بدن است و نیاز به مراقبت خاص دارد حساسیت چشم به حدی است که بر اثر عوامل محیطی مانند اشعه مضر آفتاب ,کم خوابی ,تغذیه نامناسب ,عوامل استرس زا و لوازم آرایش به سرعت آزرده شده و دچار پیری زودرس می شود ,از این رو برای داشتن چشم هایی سالم و زیبا ,آگاهی از برخی نکات در انتخاب لوارم آرایشی  مناسب ضروری است

سلول های پوست دور چشم بسیار نازک و حساس هستند ,مواد شیمیایی به راحتی جذب آن می شود در چنین شرایطی احتمال عفونت های چشمی نیز بالا می رود که حتی در موارد شدید تر به قرنیه چشم آسیب می رسانند و در نهایت لک قرنیه و اشکال در بینایی به وجود می آید .

این فرآورده ها به دلیل دلشتن مواد نگه دارنده و رنگی می توانند موجب التهاب و حساسیت شوند که به صورت عوارضی چون آبریزش و خارش و پف آلودگی پلک ها و سوزش چشم بروز می کند ,بهتر است مصرف آن ها محدود شود .

استفاده طولانی مدت از ریمل موجب بسته شدن منافذ پوست و تغییر رنگ و بد شکل شدن مژه شده و مژه ها بعد از مدتی استحکام اولیه خود را از دست می دهند .توصیه می شود با ریمل نخوابید زیرا فولیکول های مژه مسدود شده و احتمال ریزش آن هنگام شست و شو بیش تر می شود .

 

 

منتشر شده در تاریخ: ۱۹ تیر ۱۳۹۵
,