متن علائمی که نشان می دهد سلامتی شما در معرض آسیب است

در صورت دیدن علائم زیر دچار مشکلی در سلامتی تان هستید و حتما به پزشک مراجعه کنید :

۱-سرگیجه های ناگهانی شدید 

وقتی که بی هیچ دلیلی احساس می کنید محیط اطرافتان در حال چرخش است و برای راه رفتن نیاز به گرفتن دسته صندلی یا دیوار دارید حتما جدی بگیرید چون یکی از علائم عروق کرونر و آریتمی قلبی باشد .

مشکلی به نام تاکی کاردی بطنی که در آن ضربان قلب بیش از حد شدید می شود نیز می تواند دلیل سرگیجه های ناگهانی شود .از طرفی دلیل آن سرگیجه های ناگهانی باشد .از طرفی تپش بسیار آهسته ی قلب نیز می تواند سبب سبکی سر شود . یادتان باشد هرگز این علائم را نادیده نگیرید .

۲-استرس و اضطراب بیش از حد 

گاهی بروز اضطراب در مواجهه با برخی مسائل طبیعی است اما اگر این اضطراب ادامه پیدا کند ممکن است سبب تنگی قفسه سینه و ابتلا به بیماری هایی نظیر بیماری عروق کرونر قلب ,بیماری آئورت و سایر مشکلات این چنینی شود .اگر با کوچک ترین مسئله ای دچار اضطراب می شوید و به همراه آن تنگی قفسه ی سینه شما را می آزارد حتما جدی بگیرید .به خصوص اگر سابقه ابتلا به بیماری های قلبی در خویشاوندانتان وجود دارد و کلسترول و فشار خونتان بالاست .

۳-درد در قسمت پایین و یا سمت راست ناف 

این درد در اثر فشار عضلانی ایجاد می شود و نشانگر یک مشکل جدی تر است .پس از گذشت ۱۲ساعت از شروع درد ,در قسمت پایینی و یا سمت راست ناف مشکل آپاندیست پدیدار می شود که ممکن است با یک تب خفیف نیز به همراه باشد .

اگر این دردها پشت سر هم ادامه پیدا کرد حتما به پزشک مراجعه کنید .

۴-سوزش و درد ساق پا

درد ساق پا اغلب ناشی از کشش پا است .اگر این مشکل در زمان هایی پیش می آید که شما بدون انجام هیچ حرکت خاصی ,یک جا نشسته اید به احتمال زیاد نشانه ی ترومبوز ورید عمقی است .این بیماری به خاطر وجود لخته ی خون در پاها ایجاد می شود و اگر درمان نگردد ,ممکن است لخته به سمت نواحی دیگر بدن مانند ریه ها برود و آمبولی ریوی را سبب شود.

نشستن های طولانی و عدم نوشیدن آب کافی و چاقی و سابقه ی ابتلا به سرطان و استعمال دخانیات از علل ایجاد این بیماری هستند .به هیچ وجه نسبت به این مشکل بی تفاوت نباشید .

 

منتشر شده در تاریخ: ۲۷ تیر ۱۳۹۵
,