متن عادت بد غذایی

غذا خوردن که پیش از این یک اولویت مهم محسوب می شد ,به موضوعی جنبی تبدیل گشته است که توجه زیادی به آن نشده و معمولا در لا به لای کارهای دیگر روزانه گنجانده می شود .برخی از عادت های غذایی که به تصور شما موجب کاهش وزن می شوند در واقع ممکن است به افزایش وزن منجر گردند .هنگامی که عادت های غلط غذایی ترک شود موجب می شود از زندگی سالم و متناسب تری برخوردار شوید و از غذا خوردن بیشتر لذت ببرید .

۱-نخوردن صبحانه 

نخوردن صبحانه یک اشتباه بزرگ است صبحانه نه تنها باعث  افزایش انرژی و باز شدن فکر و ذهن هم می گردد ,بلکه موجب انتخاب و مصرف مناسب وعده های غذایی دیگر در طی روز خواهد شد .

خوردن صبحانه ممکن است به شما در مصرف کمتر کالری در ادامه روز کمک نماید .یک تحقیق دانشگاهی نشان داده که مصرف مقداری کالری مشخص در ابتدای روز اثر سیر کنندگی بیشتری نسبت به مصرف همان مقدار کالری در ساعت های بعدی خواهد داشت .

راه حل 

خوردن صبحانه مناسب احتمال به کارگیری عادت های نادرست غذایی را در وعده های دیگر کاهش می دهد صبحانه را کامل صرف نمایید و از شیر و سایر مواد لبنی ,عسل ,سبزیجات ,تخم مرغ و نان های سبوس دار استفاده کنید .

۲-غذا خوردن پیش از خواب 

اگر می خواهید رویاهای شیرین ببینید ,پیش از خواب از غذا خوردن دوری کنید .با این که نتایج قطعی مبنی بر افزایش وزن بر اثر خوردن غذا پیش از خواب وجود ندارد ,ولی پرخوری و مصرف غذاهای ادویه دار و چرب ۳-۱ساعت پیش از خواب منجر به کاهش کیفیت خواب و مدت خواب و در نتیجه موجب احساس کسالت ,خستگی و کوفتگی در روز بعد خواهد شد .خوردن غذاهای چرب بیش از خواب سبب کند شدن تخلیه معده و تشدید سوء هاضمه و مصرف غذاهای ادویه دار منتهی به صدمات و سوزش های قلبی و سوء هاضمه نیز خواهد شد .

راه حل 

سعی کنید حداقل ۴ساعت قبل از خواب غذا بخورید و چنان چه پیش از خواب احساس گرسنگی کردید مقداری میوه جات تازه مصرف نمایید

 

منتشر شده در تاریخ: ۲۰ تیر ۱۳۹۵
,