متن شوخی هایی که همسران باید از آن ها اجتناب کنند .

بسیاری از نکات ریز که آن ها را نادیده می گیریم و به عنوان شوخی آن را در نظر می گیریم ,زندگی زناشویی را تخریب می کند.

در شوخی با همسرتان هرگز از کلمه طلاق استفاده نکنید 

مثلا اگر همسرتان می گوید که اگر یک ماه آشپزی نکنم چه کار می کنی؟اصلا صحیح نیست که با شوخی بگوییم طلاقت می دهم چون ممکن است او را ناراحت کنیم و در برابر همین شوخی ساده با جنجال مواجه شویم .

حتی در زمان شوخی به همسرتان نگویید بی جنبه 

عواطف زن و مرد با یکدیگر متفاوت است و هیچ کدام از ما حق نداریم در برابر ناراحتی دیگران لفظ بی جنبه را به کار ببریم در واقع گاهی با یک حرف ساده زمینه استرس و اضطراب همسرمان را فراهم می کنیم و اصلا اهمیتی نمی دهیم که ته مانده های همین دلخوری می تواند موجبات شکل گیری سایر اختلاف ها را فراهم کند .البته نباید یک شوخی کوچک همه چیز را به هم بریزد اما تکرار و عادت به این نوع از شوخی ها می تواند زندگی زناشویی را سرد کند .

در شوخی های زناشویی پای زن دوم را هرگز وسط نکشید

گاهی برخی مردها در پاسخ به این که « چرا اینقدر دیر آمدی؟ » می گویند « خانه زن دومم بودم » و با خود فکر می کنند که شوخی بسیار جالب و شیرینی با همسرشان داشته اند. در حالی که تکرار جملاتی با این مضمون می تواند ناخودآگاه زن را به احتمال خیانت سوق دهد و پس از مدتی جای خود را به اضطراب، ترس از جدایی و بهانه گیری بدهد. یا این که مرد با کوچک ترین مشکل کاری به همسرش می گوید «همین امروز و فرداست که با مأمور بیایند دنبالم» و خودش می خندد. اما نمی داند که همین یک شوخی ساده چقدر می تواند برای محیط خانه استرس آور باشد.

 

منتشر شده در تاریخ: ۲۷ تیر ۱۳۹۵
,