متن سرمایه گذاری در تکنولوژی مالی

سرمایه گذاری در تکنولوژی مالی :

شهر نیویورک از دیرباز قطب مالی و منطقه ی سیلیکون ولی قطب تکنولوژی بوده است، اما کشش پول باعث شده که برای اولین بار نیویورک در تکنولوژی مالی از سیلیکون ولی پیشی بگیرد.
تکنولوژی مالی اصطلاحی است به معنای استفاده از تکنولوژی برای کارآمدتر کردن خدمات مالی. به گزارش شرکت “استراتژی اَکسندر” که در تاریخ ۲۳ جون منتشر شده است، نیویورک در جذب سرمایه برای تکنولوژی مالی برای اولین بار از سیلیکون ولی جلو افتاده است. در فصل اول سال ۲۰۱۶، میزان جذب سرمایه در زمینه ی تکنولوژی مالی در نیویورک ۶۹۰ میلیون دلار بوده است، که این رقم برای سیلیکون ولی ۵۱۱ میلیون دلار می باشد.
همچنین این نوع سرمایه گذاری در سال ۲۰۱۵ نسبت به سال قبل از آن ۳ برابر بوده است، یعنی ۲.۳ میلیارد دلار که حدود ۱۰% کل سرمایه گذاری جهان در این بخش می باشد.
مهمترین شتاب دهنده های سرمایه گذاری مالی در شهر نیویورک قرار دارند، شامل شرکتهای ” بارکلیز  رایز”  و “آزمایشگاه نوآوری تکنولوژی مالی” (Fintech Innovation lab) که این آزمایشگاه ۲۹ شرکت نوپا (استارت آپ) را انتخاب کرد و به مدت ۱۲ هفته در زمینه ی مالی به آنها آموزش داد، که اکثر این استارت آپ ها مدل مالی ای را که این آزمایشگاه ارائه داده بود را پذیرفتند.
تکنولوژی های مالی ای شامل، “زنجیره ی بلوکی” (blockchain)، “پردازش ابری” (cloud computing)، و تجزیه و تحلیل داده های جایگزین (alternative data analytics)، که توانایی ایجاد انقلاب در صنعت خدمات مالی را دارا می باشند.
بر اساس گزارش “بیزنس اینسایدر” میزان سرمایه گذاری مشترک در تکنولوژی مالی در مقایسه با سرمایه گذاری رقابتی از ۲۱% در سال ۲۰۱۰ به ۸۳% در سال ۲۰۱۵ رسیده است. یعنی اینکه بانک ها آموخته اند که با شرکت های نوپا همکاری نزدیک تری داشته باشند، و در حال تغییر خود به سازمان هایی هستند که می توانند بصورت یکپارچه راه حلها و ابداعات جدید تکنولوژی مالی را بپذیرند.
به اعتقاد “آقای روبرت گچ” (مدیر بازار سرمایه در شرکت “استراتژی اَکسندر” )، تبدیل سرمایه گذاری رقابتی به سرمایه گذاری مشترک ادامه پیدا خواهد کرد و این توانایی را دارد که در اکوسیستم بانکداری تغییرات اساسی ایجاد نماید.
منتشر شده در تاریخ: ۳۰ مرداد ۱۳۹۵
,