متن سرد شدن روابط زناشویی

سردی روابط عاشقانه دغدغه همه افرادی است که یا هنوز با یکدیگر در ارتباطند و از سرد شدن روابطشان در آینده نگرانند یا رابطه اشان به نوعی سرد شده است و می خواهند دلایل آن را بدانند .

مفهوم علاقه و عشق 

بسیاری از زن ها و شوهرها از همان ابتدا مفهوم درست عشق و رابطه را نمی دانند ,بنابراین با پیش آمدن کوچک ترین مشکلی,عشق و علاقه شروع رابطه شان را زیر سوال می برند ,غافل از این که از ابتدا اصلا عشق و علاقه ای وجود نداشته است .اما افرادی که به تدریج عشق و علاقه بینشان به وجود می آید ,شاید همان افرادی هستند که با مهارت های بیشتری وارد رابطه می شوند .در واقع باید عشق را از مفاهیمی مانند خودشیفتگی و هیجان تفکیک کرد .

 

شناخت و آشنایی 

فراموش نکنیم هر ارتباطی نیازمند یک آشنایی است .هرقدر ارتباطی برای ما مهم تر باشد دقت ما نیز برای آشنایی با یکدیگر بیشتر خواهد شد ,در صورتی که متاسفانه خیلی از افراد اهمیت زیادی به ارتباط نمی دهند ,فرصت زیادی را برای آشنایی در نظر نمی گیرند و دوست دارند فقط زود ازدواج کنند .افرادی که قصد دارند با یکدیگر ازدواج کنند ,باید برای شناخت خود و طرف مقابلشان ,بیشتر به دوره آشنایی اهمیت دهند .

شیفتگی های شروع رابطه

به طور کلی افراد در شروع رابطه ,یک یا چند عامل را به هر دلیلی (جذابیت های فیزیکی ,یا جایگاه اجتماعی و شخصیتی )به عنوان ملاک و شرط لازم و کافی برای شروع زندگی و دوام ازدواج مهم می دانند و نسبت به آن شیفتگی محض پیدا می کنند ,یعنی فرد از مثلث روابط عاشقانه ,فقط عامل هیجان و میل را برای انتخابش در نظر می گیرد ,در حالی که عوامل دیگری مثل  صمیمیت و تعهدات مفهوم منطقی عشق را کنار می گذارند .

شیدایی های عاشقانه

شروع اغلب ارتباط های ما در ازدواج همراه با مفهومی به نام عشق مانیایی یا عشق شیدایی است یعنی افراد بر اساس هیجان ها ,میل و شیفتگی محض وارد ارتباط می شوند و وقتی وارد زندگی می شوند و در رویا رویی با مشکلات ,زندگی روی واقعی خودش را نشان می دهد و فرد متوجه عدم تناسب با طرف مقابلش می شود و کم کم تفاوت هایش را با او تشخیص می دهد .

در این جاست که ما معمولا علت اصلی مشکل خودمان را سرد شدن عاطفی می دانیم و گمان می کنیم عشق ما به مرور زمان از بین رفته است .

 

 

 

منتشر شده در تاریخ: ۱۴ تیر ۱۳۹۵
,