متن روش های سوزاندن کالری

ورزش های هوازی مثل دویدن/شنا و دوچرخه سواری را میتوان در بالای جدول رده بندی انتخاب کرد چون این نوع ورزش ها را اگر به صورت حرفه ای کار کرد دیگر نیاز به ورزش های نفس گیر و اسیب رسان نیست.

پنج روش برای افزایش کالری‌سوزی و کاهش وزن عبارتند از:

۱- بر روی استقامت عضلات کار کنید
ورزش‌هایی که بر استقامت عضلات کار می‌کنند، بر کالری‌سوزی تاثیر بسزایی دارند. وزنه زدن یکی از ورزش‌ها برای افزایش استقامت عضلات است. بنابراین اگر وزنه‌ای که می‌زنید سبک است، باید تعداد تکرار حرکت را افزایش دهید.

۲- افزایش شدت
برای انجام ورزش موثر بهتر است تمرین‌های قلبی عروقی، قدرتی و استقامتی را با هم ترکیب کنید. می‌توانید این ورزش‌ها به صورت شدید و کوتاه مدت انجام دهید. تمرین‌هایی همچون برپی، اسکات و حرکت مانند کوهنوردان می‌تواند موثر باشد.

۳- ورزش‌های ترکیبی انجام دهید
با انجام ورزش‌های ترکیبی می‌توانید بر روی گروه‌های عضلاتی مختلف کار کنید. برای مثال انجام حرکت اسکات باعث کاهش چربی بدن و افزایش حجم عضلات می‌شود. در صورتی که همراه با اسکات وزنه بزنید، هم بر روی بالاتنه و هم پایین تنه کار کرده‌اید.

۴- مصرف پروتئین را افزایش دهید
تحقیقات نشان داده است انجام ورزش‌های استقامتی باعث کاهش وزن می‌شود. همراه با انجام این ورزش‌ها دریافت پروتئین باعث افزایش کیفیت ریکاوری می‌شود.

۵- قبل از انجام ورزش‌های قلبی – عروقی وزنه بزنید
با وجود اینکه بررسی‌ها نشان داده است ورزش‌های استقامتی همراه با ورزش‌های هوازی به کاهش وزن کمک می‌کنند، ترتیب انجام این ورزش‌های نیز می‌توانستند مهم باشد. بررسی‌ها نشان داده است افراد اگر قبل از انجام ورزش‌های قلبی – عروقی وزنه بزنند، بیشتر این حرکت را تکرار خواهند کرد. به علاوه وزنه زدن باعث آماده‌تر شدن بدن و بهتر انجام دادن ورزش‌های بعدی می‌شود.

همیشه به یاد داشته باشید که قبل از ورزش های سنگین ورزش های هوازی و سبک انجام دهیم برای تنظیم بدن الزامی میباشد.201572710501050a 1457418708_s2

با ورزش کردن سلانت خود را تضمین کنید.

منتشر شده در تاریخ: ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
,