متن رنگ مو

رنگ کردن مو از کارهای تخصصی است که نیاز به مهارت خاصی دارد شما با نکته های ساده می توانید موهایتان را خودتان رنگ کنید :

رنگ مو یکی از مهم ترین قسمت هایی است که در زیبایی مو شما نقش به سزایی دارد و می تواند تغییرات باور نکردنی را در چهره ی شما ایجاد کند.

باورهای غلط در مورد رنگ مو 

یکی از باورهای غلط این است که زمانی که شما موهایتان را رنگ کرده اید موهای شما نیاز زیادی به مرطوب کننده و نرم کننده پیدا می کندو بسیاری معتقدند که نرم کننده ها چه ماسک باشد و چه شامپو باعث ریزش موها می شوند اما باید بدانید که این یک باور غلط است و نرم کننده ها باعث آب رسانی و لطافت موها می شود بنابراین بهتر است از آن ها استفاده کنید زیرا در این زمان موهایتان به نرم کننده و آبرسانی نیاز دارد.

باور دیگر مسئله رنگ روی رنگ می باشد که بسیار بین خانم ها شایع می باشد و همه بر این باورند که رنگ کردن دوباره موهای رنگ شده باعث زیباتر شدن مو می شود این یک باور کاملا غلط می باشد بهتر است فقط ریشه های موهایتان که رشد کرده را رنگ کنید و از رنگ کردن دوباره ی موهایتان که آسیب زیادی به موهایتان زده جدا خودداری کنید .

یک باور دیگر این است که موهایتان را زمانی که خشک است رنگ کنید بهتر رنگ می گیرد اما اشتباه است زیرا موهای خشک تشنه می باشند و کاملا مواد شیمیایی رنگ را جذب می کنند و باعث آسیب رسیدن زیادی به موها می شوند . بهتر است موهایتان را قبل از رنگ کردن به کمک ماسک های مرطوب کننده مرطوب کنید و بعد رنگ کنید تا موهایتان کمتر آسیب ببیند .

۵ نکته مهم برای کسانی که اولین بار موهای خود را رنگ می کنند .

۱-شما باید رنگ مویی را انتخاب کنید که ۱یا ۲درجه از رنگ موهای طبیعی خودتان روشن تر یا تیره تر باشد زیرا این تغییر چهره برای اولین بار بهتر است تا حد زیادی نزدیک به چهره ی طبیعی شما باشد .

۲-روی برچسب رنگ مو را به دقت مطالعه کنید و به موقع رنک مو را از روی موهایتان بشویید و به هیچ عنوان بیشتر از زمان ذکر شده رنگ مو را روی موهایتان باقی نگذارید زیرا باعث آسیب رساندن به ریشه ی موهایتان می شود .

۳-موهایتان را زمانی رنگ کنید که چرب باشد زیرا چربی روی موها باعث جلوگیری از آسیب رساندن به مو ها می شود .

۴-برای جلوگیری از آسیب رسیدن به موهایتان بهتر است که از یک نوع رنگ استفاده کنید و چند رنگ را با هم مخلوط نکنید .

۵-پس از رنگ کردن موهایتان از شامپوهای مخصوص مو رنگ شده و ماسک های تغذیه ای مناسب استفاده کنید .

 

 

منتشر شده در تاریخ: ۱۵ تیر ۱۳۹۵
,