متن راه کارهایی برای پیشگیری از سرطان رحم

هر سال هزار زن ایرانی به سرطان رحم دچار می شوند و رییس انجمن سرطان زنان در سال ۱۳۹۳حدود ۳۰ میلیون نفر در معرض ابتلا به سرطان دهانه ی رحم را معرفی کرد .سرطان رحم یکی از چهار سرطان شایع در میان زنان ایرانی است و پنجمین علت مرگ بر اثر سرطان در میان زنان ایرانی به شمار می رود .

عمل کردن به راهکارهای زیر می تواند به شما کمک کند که دچار این بیماری نشوید ,با شناسایی به موقع ویروسی که می تواند شما را به این سرطان مبتلا کند پیش از رشد سلول های سرطانی در رحم تان به داد سلامت خود برسید .

به جای آب میوه ,قهوه بنوشید 

از نظر محققان ,نوشیدنی محبوب زنانی که نگران مبتلا شدن به سرطان دهانه رحم هستند ,باید قهوه باشد .به نوشته ومنز هلث ,پژوهش ها نشان می دهد زنانی که هرروز حدود چهار فنجان قهوه می نوشند ۱۸ درصد کمتر با خطر ابتلا به این سرطان رو به رو می شوند محققان احتمال می دهند که قهوه با کم کردن میزان استروژن بدن خانم ها و ایجاد تعادل در ترشح هورمون های استروژن و پروژسترون خطر دچار شدن به این سرطان را کم می کند قهوه یک نوشییدنی سرشار از آنتی اکسیدان است و به همین دلیل می تواند نوعی ضد سرطان طبیعی به شمار رود .

ورزش کردن 

خانم هایی که ورزش می کنند ۳۰درصد کمتر از زنانی که اهل ورزش کردن نیستند در معرض خطر ابتلا به سرطان رحم قرار می گیرند .

لاغر شدن

شمایی که نگران دچار شدن به این سرطان هستید چاره ای جز کم کردن وزن تان ندارید .دچار بودن به اضافه وزن ,شروع قاعدگی قبل از رسیدن به ۱۲سالگی ,ویا ئسگی دیر رس هم می تواند از عوامل باشد که خطر ابتلا به سرطان را افزایش یابد .

قرص ضد بارداری بخورید 

خانم هایی که در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه هستند یا می خواهند در آینده صاحب فرزند شوند ,باید دور خوردن قرص های جلوگیری از بارداری را خط بکشند اما اگر شما مادر شده اید و پزشک زنان از نبود  کیست و عوامل خطر دیگر در سینه هایتان اطمینان پیدا کرده ,می توانید با مصرف قرص های جلوگیری از بارداری احتمال دچار شدن تان به سرطان رحم را پایین بیاورید .

تست پاپ اسمیر 

اگر بیست و چند سال یا بیشتر دارید و متاهل هستید تست پاپ اسمیر را انجام دهید .این تست تا اندازه ی زیادی می تواند احتمال دچار شدنتان به سرطان رحم را مشخص کند .یک سری نشانه ها نیز می تواند نشان دهنده ی ابتلا به سرطان دهانه رحم باشد مانند ترشحات غیر طبیعی واژن ,خونریزی واژن بین عادات ماهانه ,خونریزی بعد از یائسگی و خونریزی یا درد هنگام رابطه زناشویی .اگر این علائم را داشتید به پزشک مراجعه کنید .

منتشر شده در تاریخ: ۲۳ تیر ۱۳۹۵
,