متن راه های پیشگری دیابت

۵ راه برای پیشگری دیابت :

دیابت یکی دیگر از بیماری های قلبی که یک اختلال متابولیک (سوخت و سازی) در بدن است. در این بیماری توانایی تولیدانسولین در بدن از بین می‌رود و یا بدن در برابر انسولین مقاوم شده و بنابراین انسولین تولیدی نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را انجام دهد. نقش اصلی انسولین پایین آوردن قند خون توسط مکانیزم‌های مختلفی است. دیابت دو نوع اصلی دارد. در دیابت نوع یک تخریب سلولهای بتا در پانکراس منجر به نقص تولید انسولین می‌شود و در نوع دو مقاوت پیشرونده بدن به انسولین وجود دارد که در نهایت ممکن است به تخریب سلول‌های بتای پانکراس و نقص کامل تولید انسولین منجر شود. در دیابت نوع دو مشخص است که عوامل ژنتیکی، چاقی و کم‌تحرکی نقش مهمی در ابتلای فرد دارند.

  • فعالیت های بدنی خود را افزایش دهید :

فعالیت بدنی خود را روز به روز بیشتر کنید ورزش به شما کمک می کند که وزنتان را پایین بیاورید و قند خود را به پایین بیاورید و حساسیت شما به انسولین را بالا می برد و به شما کمک می کند قند خونتان را در یک محدوده عادی بماند و تحقیقات به شما نمایش می دهد و هم ورزش های هوازی و هم قدرتی می باشد که می توانید به دیابت پیدا کند و اما بهترین نتیجه از برنامه های تناسب اندامی حاصل می شود که از هر دوی تمرینات استفاده می شود.

  • فیبر زیاد بخورید :

فیبر به شما کمک می کند که با بالا بردن کنترل قند خون خود احتمال بروز دیابت را کاملآ کاهش دهد و احتمال بروز بیماری های قلبی را کاهش دهد و با کمک به احساس سیری به کاهش وزن شما کمک می کند و مواد غذایی که سرشار از فیبر می باشد شامل میوه ها و سبزیجات و حبوبات و غلات کامل و آجیل و دانه ها می شود.

  • تا می توانید غلات بخورید :

با این معلوم نیست ولی اما غلات می تواند احتمال بروز دیابت را پایین بیاورد و به حفظ و سطح قند و خون خود کمک می کند و سعی کنید که در روز حداقل نیمی از غلات کامل مصرف کنید و بسیاری از مواد غذایی که از غلات کامل درست می شود و آماده خوردن هستند مثل نان های مختلف پاستا و بسیاری از سیریال ها و …

  • اضافه وزن خود را کم کنید :

اکثر کسانی که دیابت دارند به احتمال ۶۰% که با افرایش وزن برخوردار هستند که یکی از مشکلاتی است که دیابت را به وجود می آورد و اگر وزن زیادی دارید باید از وزن خود کاهش دهید و آن را به حداقل برسانید حداکثر وزنی که برای هر انسان توسط دکتر ها گفته می شود ۵۵ کیلو می باشد یک وزن ایده آل می باشد.

  • از گرفتن رژیم های غذایی پرهیز کنید :

رژیم عذایی باعث می شود که کریوهیدرات ها و شاخص های گلیسمی و سایر رژیم های جدید دکتران به کمکم کم بود کربوهیدرات می باشد که مصرف نکردن کربوهیدرات هم باعث لاغر شدن شما می شود.

به نقل از چمدون در سایت قرار گرفت 🙂

 

منتشر شده در تاریخ: ۱۸ مرداد ۱۳۹۵
,