متن خیانت در روابط

پژوهشگران به دنبال علت خیانت برخی زوج ها هستند با توجه به رواج عدم پای بندی به اصول اخلاقی در زندگی زناشویی در کشورهای غربی ,محققان در پی کشف علت علمی شکل گیری روابط غیر اخلاقی در این کشورها هستند .

بر اساس نتایج مطالعات که در سال ۲۰۱۱منتشر شده از هر پنج مرد و زن آمریکایی ,یک نفر با برقرای روابط ناسالم به همسر فعلی خود خیانت می کند .

مطالعات دیگری نشان می دهد تعداد مردان خیانت کار به مراتب از زنان خیانت کار بیشتر است .این قبیل افراد دلایل متعددی برای توجیه اقدام غیر اخلاقی خود ذکر می کنند .

عده ای بیماری و ناتوانی جسمی یا روحی همسرشان را بهانه می کنند و عده ای دیگر انسان های خودشیفته و مغروری هستند که فکر می کنند همسرشان به خیانت آن ها پی نخواهد برد .

۲دسته ی اصلی خیانت کاران 

محققان توانسته اند مردان و زنان خیانت کار را به دو دسته تقسیم می کنند ,دسته اول شامل کسانی می شود که از زندگی زناشویی خود خسته شده اند و رابطه فعلی دیگر برای آن ها جذابیتی ندارد .این ها اغلب افرادی هستند که مدت طولانی در یک رابطه بوده اند و اکنون به دنبال یک نشاط جدید می گردند . دسته اول به معنای واقعی خواهان شروع یک رابطه جدید نیستند و فقط تمایل دارند از آشنایی با آدم های جدید و شروع رابطه با آن ها سرگرم می شوند .

در نشست سالانه سال گذشته انجمن جامعه شناسی آمریکا عنوان شد زنان متاهلی که به شوهرشان خیانت می کنند عمیقا به دنبال یک زندگی به تعبیر خودشان عاشقانه تر می شوند .گفته می شود این زن ها با این که از شوهرشان راضی هستند و حرفی از طلاق نمی زنند ,اما یک رابطه جدید را خارج از ازدواج شروع می کنند .

دسته دوم شامل کسانی می شود که از رابطه زناشویی فعلی خود احساس رضایت نمی کنند . این ها اغلب افرادی هستند که به دلایل مختلف شاید وجود فرزند یا منافع مالی قصد جدایی ندارند اما به شدت به دنبال چیزی می گردند که احساساتشان را با آن ارضا کنند و متاسفانه در بسیاری موارد ,تنها چیزی که به نظرشان می رسد وارد شدن به یک رابطه غیر اخلاقی است .در این میان هستند عده ای که به قصد انتقام جویی اقدام به این کار می کنند .هرچند مطالعات نشان می دهد

انتقام جویی علت اصلی این رفتار نابه هنجار نیست .

 

منتشر شده در تاریخ: ۱۴ تیر ۱۳۹۵
,