متن خبر برداشته شدن تحریم ها و فروش و بازار گرم نفت خام

rfs

به نقل از مجله اینترنتی چمدون برای بازار نفت :برداشته شدن تحریم‌ها باعث شده تولیدات نفت خام ایران به حداکثر خود برسد.

در بازار نفت جهان، ایران دوباره به روزهای طلایی خود بازگشته است. ایران به عنوان یکی از تولید کننده های بزرگ نفتی خاورمیانه پس از برداشته شدن تحریم ها در ماه ژانویه توانسته به بازار آسیا بازگردد و دوباره مشتریان خود را جذب کند.

میزان خرید ژاپن ۲۸ درصد ، هند ۶۳ درصد و کره جنوبی دو برابر شده است. میزان صادرات ایران ۲.۵ درصد در ۶ ماهه گذشته به چین افزایش داشته است.

افزایش کانتینرهایی که به آسیا می رود نشان دهنده این است که ایران موفق شده که به سمت جبران کاستی‌هایی که در زمان تحریم ها داشته برود. ایران تاکنون با افزایش ۲۵ درصدی تولید خود در سال جاری میلادی، توانسته است ناباوری ها را ابطال کند و قصد دارد تا پایان امسال تولید خود را به بالاترین سطح هشت سال اخیر، یعنی چهار میلیون بشکه در روز، برساند.

ایران توانسته ۸۰ درصد از میزان بازاری که در اروپا و آمریکا داشته را دوباره از آن خود کند.

به گفته محسن قمصری ایران توانسته ۲ میلیون بشکه از ۳.۸ میلیون بشکه تولیدات خود را صادر کند. به طور میانگین در ۶ ماه نخست ۲۰۱۶، ژاپن روزانه ۲۰۶ هزار بشکه، هند روزانه ۳۳۸ هزار بشکه، کره جنوبی با افزایش ۱۲۳ درصدی از گذشته روزانه ۲۶۵ هزار بشکه و بیشترین میزان را  چین روزانه ۶۰۳ هزار بشکه نفت از ایران وارد کرد.

منتشر شده در تاریخ: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵
,