متن خاطرات باد با بازی لطیفه و همسرش

خاطرات باد با بازی لطیفه و همسرش :

طوبی بیوک اوستون بازیگر سریال لطیفه، در فیلم سینمایی خاطرات باد که چندی پیش در ترکیه به روی پرده ی سینما اکران شد، ایفای نقش کرده است. وی در این فیلم نقش کوتاهی را به عهده دارد.
همسر طوبی انور سایلاک در این فیلم سینمایی نقش اول را در مقابل بازیگر روس سوفیا خانده میروا بازی کرده است.
جالب است بدانید که طوبی در این فیلم نقش جالب و عجیب اما کوتاهی را ایفا می کند. او به عنوان مادر همسر واقعی خود یعنی انور سایلاک ایفای نقش می کند و به تعبیر انور این هم سورپرایز فیلم خاطرات باد است.
این فیلم سینمایی تا به حال در پنجاه و دومین فستیوال بین المللی فیلم برنده ی ۳ جایزه شده است.
این فیلم داستان نقاش و مترجمی به نام آرام را به تصویر می کشد که در بچگی به دلیل بحران روحی ای که برایش پیش آمده است، چهره ی مادر خود را فراموش کرده است و این تصویر از ذهن او پاک شده است. او در تمام رابطه های خود با زنان دیگر مادر خود را می جوید. داستان تلاش برای به خاطر آوردن.
بازیگران این فیلم طوبی بیوک اوستون، انورسایلاک، سوفیا خانده میروا، مندرس سامانجی لار که در سریال گمشده نیز ایفای نقش کرده است، همچنین مورات دالتابان بازیگر نقش وکیل یاشاران ها در سریال فاطماگل و حتی ابرو اوزکان بازیگر نقش دلارا در سریال گوزل هستند و این کار توسط اوزجان آلپر کارگردانی شده است.
انور همسر طوبی در مصاحبه ای در مراسم گالای این فیلم سینمایی در مورد این کار گفت: تصویربرداری این کار در گرجستان انجام شده است. سناریو این فیلم در طول مدت زمان ۳-۴ سال نوشته شده است. بعد از تحقیقات و بررسی های بسیار کار را شروع کردیم و در تابستان گذشته در زمانی حدود ۲ ماه و نیم تصویر برداری به طول انجامیده است. مونتاژ این کار حدود یک سال طول کشید و به همین خاطر هم اینک در این نقطه که فیلم به ثمر نشسته است خیلی هیجان زده و خوشحال هستیم.
وی گفت: گروه بسیار حرفه ای داشتیم و از کار در کنار هم لذت بردیم.
او اشاره کرد: این فیلم یک پروژه ی تاریخی است و در اواخر جنگ جهانی دوم اتفاق افتاده است. شرایط فیلم برداری بسیار سخت بود. به دلیل اینکه ما یک فیلم زمستانی را در میان گرمای تابستان به تصویر می کشیدیم و مجبور بودیم با لباس های گرم و پالتوها سکانس ها را بازی کنیم. از آنجایی که طوبی نقش کوتاهی داشت و صحنه های او با سکانس های من متفاوت بود، با وجود حضور در یک کار مشترک در طول مدت فیلم برداری او را نمی دیدم و این برای من بسیار سخت بود.
در ادامه ی صحبت های همسرش، طوبی نیز گفت: اولین بار است که در یک فیلم تاریخی ایفای نقش می کنم. با اینکه رل بسیار کم و کوتاهی دارم، اما روزها برای این نقش مطالعه و کار کرده ام. فیلم بسیار احساسی و زیبایی است، فیلمی با داستانی متفاوت و انسانی.
او در پاسخ به این سوال که صحنه های جسورانه بین همسرتان و خانم سوفیا چه تاثیری در شما داشت؟ گفت: این یک کار است و زن و شوهر بودن در این کار معنا و مفهومی ندارد و هر کس به طور حرفه ای کار خود را انجام می دهد. وی در ادامه گفت: امیدوارم از تماشای آن لذت ببرید

منتشر شده در تاریخ: ۱ شهریور ۱۳۹۵
,