متن جبران کردن اشتباهات خود در رابطه

همه ما در روابط  خود اشتباه می کنیم ,اما اگر ایده های ساده زیر در نظر داشته باشیم ,می توانیم حتی بزرگ ترین شکست های ارتباطی خود را بهبود بخشیم .

از همسرتان نظر خواهی کنید 

افرادی که می گویند همسرشان باید چه زمانی چه کار کنند ,به طرزی فریبنده این اصل را فراموش کرده اند .چه کسی گفته راهی که شما می روید درست است ؟

به جای زور گفتن یا کنترل کردن یا آموزش دادن همسرتان ,روی همکاری با او تمرکز کنید .نظر او را جویا شوید .از او دعوت کنیدافکار و ایده های شما را بشنود ,در خلق آینده ای که کی خواهید با هم آن را زندگی کنید ,شریک باشید .

۲-هرچیزی را محترمانه بگویید

همه ما می ترسیم ,می رنجیم و دلخور می شویم و دیگر احساسات دشوار را در روابط خود تجربه می کنیم .زندگی کردن با یک نفر اغلب مشکل است ,اما این حس هرقدر هم که درد ناک باشد ,باز هم همسرتان سزاوار این است که احساسات خود را محترمانه به گوش او برسانید .

۳-آدم ها از هرچیزی مهم تر هستند

در دوران نامزدی روی یکدیگر تمرکز می کردید .اکنون که مسئولیت های بیشتری دارد ,فرزندان ,کارهای منزل و …ممکن است بیشتر از همسرتان ,انرژی بیشتری را صرف انجام کارها کنید.برای حل مشکل ارتباط خود,لازم است برای توجه به یکدیگر وقت بگذارید ,به گونه ای که نشان دهد چه قدر برای یکدیگر اهمیت دارید ,مثلا می توانید هرروز صبح برای همسرتان یک فنجان قهوه بیاورید یا اوقاتی را برای یادگیری کارهای جدیدی که باید با کمک یکدیگر انجام بدهید ,سپری کرده و عشقتان را تقویت کنید .

۴-در زندگی مشترک ,هر دو طرف رابطه اهمیت دارند

متاسفانه یکی از استراتژی های مواجهه با مشکلات زندگی مشترک ,پنهان کاری است .مخصوصا برای آقایان که ترجیح می دهند از مشاجره بپرهیزند تا این که با آن رو به رو شوند .این اشتباهی است که اغلب به کنجکاوی بیشتر طرف مقابل که نقشی در حل مشکل فعلی نداشته است منجر می شود .برای جبران این مشکل باید زن و شوهر هر دو درگیر باشند و حتی یک مشاور نیز می تواند در این زمینه کمک کند.

 

منتشر شده در تاریخ: ۹ تیر ۱۳۹۵
,