متن تخریب کننده پوست صورت انسان

بدون شک پوستی زیباتر دیده می شود که درگام اول سالم باشد .اما متاسفانه در طول روز ما به دست خودمان سم هایی به خورد پوستمان می دهیم که برای سلامتی آنان کامل مضر است درست است که این تاثیرات مخرب به سرعت خود را بروز نمی دهند اما با گذشت زمان پوست را کدر و تیره و چروک می کند و پوست حساس و تحریک پذیر می شود .

نور خورشید  و تاثیر آن بر روی پوست 

امروزه اکثر مردم به دلیل کار و فعالیت های روزمره به طور مکرر در معرض شدید نور آفتاب قرار می گیرند .نتایج پژوهش های متعدد نشان داده است که اولین عامل پیری زود هنگام پوست ,اشعه های ماورابنفش نورخورشید است .

تاثیر نور خورشید روی پوست 

نور خورشید به سه دلیل یعنی دارا بودن اشعه های ماورا بنفش UAVوUVB و اشعه های مادون قرمز برای پوست مضر است .اشعه های UVBباعث تحمیل استرس به سلول های اپیدرم (روی پوست )شده و تغییراتی در DNA ایجاد می کنند .قرار داشتن مکرر در معرض نور آفتاب شدید مانع از احیای سلول ها و رفع آسیب ها می شود .

از طرف دیگر UAVنیز باعث اکسیداسیون در سطح پوست شده و لکه هایی روی آن ایجاد می کند در نهایت این که اشعه های مادون قرمز نیز به سطوح عمیق پوست نفوذ کرده و کلاژن را تحت تاثیر قرار می دهد .

آلاینده ها عامل حساسیت و التهاب پوست

آلودگی هوا عامل مهمی برای پیری و آسیب های پوستی است .به عقیده متخصصان اوزن و اکسید ازت باعث التهاب و حساسیت پوست می شود مونو اکسید کربن نیز مانعی برای اکسیژن رسانی درست به بافت های پوستی محسوب می شود .پوست ارگانی است که به طور ویژه ای در معرض استرس اکسیداتیو ناشی از آلاینده ها قرار می گیرد و آسیب می بیند .شاید پناه بردن به دامان طبیعت ,زندگی در شهرهایی با آلاینده های کمتر و …راهی برای دور ماندن از این آلاینده ها باشد .

منتشر شده در تاریخ: ۲۸ تیر ۱۳۹۵
,