متن تازه های داروهای گیاهی و طب سنتی

آفتاب تند و گرمای تابستان اگر مهار نشود ,به پوست شما آسیب می رساند .بسیاری از افراد در این فصل دچار آفتاب سوختگی و کم آبی و خشکی پوست وعرق سوز شدن و تعریق زیاد بدن می شوند .

با رعایت این نکات می توانید در تابستان پوستی شاداب داشته باشید 

۱-آلوئه ورا را دست کم نگیرید,ژل بی رنگ وسط برگ آلوئه ورا بهترین داروی طبیعی برای آبرسانی به سلول های پوستی و درمان سوختگی ناشی از تابش نور خورشید است .

نسخه 

بهترین راه برای استفاده از این ژل آن است که برگ آلوئه ورا را از وسط بشکنید و ژل به دست آمده از آن را روی سطح پوست بمالید و اجازه دهید به مدت ۱۵ دقیقه روی پوست بماند تا خشک شود .در این مدت سلول های پوست به خوبی از مواد مغذی موجود در عصاره آلوئه ورا تغذیه می کنند .پس از گذشت ۱۵ دقیقه ژل خشک شده روی پوست را با آب نیمه ولرم بشویید .

آفتاب سوختگی های شدید

بسیاری از مردم بعد از شنا کردن و آفتاب گرفتن در ساحل دریا به ویژه در روزهای گرم دچار آفتاب سوختگی می شوند .برای کاهش میزان آفتاب سوختگی می توانید از مرهم شیر و سیب زمینی استفاده کنید که علاوه بر آبرسانی به سطح پوست ,التهاب وقرمزی ناشی از تابش نور مستقیم خورشید را کاهش می دهد .

نسخه 

برای تهیه این مرهم یک عدد سیب زمینی را رنده کنید و آن را درون یک کاسه شیر خنک بریزید و این مخلوط روی موضع آفتاب سوخته به مدت نیم ساعت ماسک کنید و پس از آن بدن خود را با آب نیمه ولرم رو به خنک آب کشی کنید تکرار این نسخه به مدت ۳ تا ۴ روز تاثیر زیادی در آفتاب سوختگی دارد .

 

منتشر شده در تاریخ: ۸ تیر ۱۳۹۵
,