متن بیوگرافی دکتر فرهنگ هلاکویی

rtgt

تحصیلات و سوابق دانشگاهی

هلاکویی متولد شهریور ماه ۱۳۲۳ در شهر شیراز است .او دارای مدرک دکترا در رشته «جامعه‌شناسی» و سه فوق‌لیسانس در رشته‌های «روانشناسی»، «اقتصاد» و «مشاوره ازدواج، خانواده و کودکان» است. او همچنین استاد دانشکده علوم‌اجتماعی دانشگاه تهران بوده‌است.

قبل از انقلاب

دکتر هلاکوئی در سال‌های اولیه دهه ۱۳۵۰ پس از به پایان بردن تحصیلاتش در آمریکا، به ایران بازگشت و سرپرست کمیته فرهنگی اجتماعی سازمان رادیو و تلویزیون ملی ایران شد و علاوه بر آن در دانشگاه تهران نیز به تدریس می‌پرداخت. هلاکوئی پس از چند سال به دلیل اختلاف نظر با مسئولان تلویزیون به آمریکا بازگشت.

وضعیت کنونی

او هم اکنون مدیر مرکز بهزیستی بورلی هیلز است و به عنوان مشاور ازدواج، خانواده و کودکان در این مرکز مشغول به فعالیت است. وی همچنین از سال ۲۰۰۰ میلادی تاکنون برنامه تلویزیونی «رازها و نیازها»، که در آن به پرسش‌های روانشناسی پاسخ داده می‌شود، رااجرا می‌کند.

از ماه اکتبر سال ۲۰۰۴، همزمان با برنامه‌های رادیوئی و جلسات سخنرانی، سلسله برنامه‌های آموزشی را تدارک دیده است که به تدریج از شبکه‌های تلویزیون ایرانی پخش می‌شود. این برنامه‌های تلویزیونی و برخی از سخنرانی‌های دکتر هلاکوئی و همکاران که بر روی «سی دی»، «دی وی دی» و«کاست» ضبط شده است .

منتشر شده در تاریخ: ۷ مرداد ۱۳۹۵
,