متن بهنام صفوی بعد از ماه ها روی صحنه رفت

A_KH7481

خواننده آلبوم «آرامش» در برج میلاد کنسرتی را روی صحنه برد که با چند اولین همراه بود. «بهنام صفوی» در حالی هفدهم مهر با همت شرکت «اکسیر نوین» به مدیریت «محمدرضا خانزاده» با مخاطبانش دیدار کرد که این اولین اجرای زنده او پس از عمل جراحی و دوران نقاهت بیماری‌اش بود. از سوی دیگر این اولین اجرای زنده موسیقی پاپ به جز جشنواره موسیقی فجر در برج میلاد تهران بود. همچنین کنسرت هفده مهر بهنام صفوی اولین اجرای زنده او در پایتخت پس از یک سال به شمار می‌رفت و سایر برنامه‌های این خواننده به دو ماه آینده و پس از ماه‌های محرم و صفر موکول شد.

بهنام صفوی این بار بر خلاف همیشه کنسرتش را با قطعات و اجرای آنپلاگد آغاز کرد و در این بخش قطعات «آرامش»، «چقدر خوبه»، «ای جان» و «بی تو امشب» را خواند. او در بخش بعدی برنامه قطعات «حیف»، «فوق العاده»، «بگو آره» و «خدا» را برای حاضرین در سالن اجرا کرد. زمانی هم که نوبت به قطعه خدا رسید فوتوکلیپی از عکس‌های حضور این خواننده در بیمارستان پخش شد و حضار در سالن را تحت تاثیر قرار داد.

یکی دیگر از بخش‌های این برنامه که مورد توجه قرار گرفت نوازندگی پیانو توسط بهنام صفوی بود. او در این بخش قطعه «تو نزدیکی» را خواند و نوای پیانوی او همه را نوروز سال ۸۹ برد، یعنی زمانی که این قطعه از شبکه سوم سیما پخش شد. تو نزدیکی بهانه‌ای بود تا او «احسان علیخانی» را به مخاطبانش معرفی کند. «عشق من باش»، «آشتی»، «دلتنگتم»، «فرصت کمه»، «دل خسته» و «همین حوالی» از جمله سایر قطعاتی بودند که در این کنسرت با صدای بهنام صفوی شنیده شد.

دکتر «افشین یداللهی»، «علیرضا نیکبخت واحدی»، «کوشان حداد»، «معین راهبر»، «سیروان خسروی»، «زانیار خسروی»، «محمدرضا احمدی»، «مریم اسدی» و «سید کمال هاشم‌زاده» مهمانان ویژه حاضر در سالن بودند. همچنین این خواننده برای معرفی «بابک جهانبخش» به حضار بخش‌هایی از قطعه «من و بارون» را اجرا کرد.

اما یکی دیگر از اتفاقات جدید پیرامون بهنام صفوی که باعث ایجاد حواشی شده مربوط به مصاحبه او با یکی از رسانه‌ها است. در آن مصاحبه از قول این خواننده عنوان شده بود که زنده‌یاد «مرتضی پاشایی» پس از ابتلا به بیماری سرطان معروف شد که همین مساله واکنش هواداران آن هنرمند فقید را به دنبال داشت. جمعی از هواداران مرحوم پاشایی در نامه‌ای خطاب به بهنام صفوی نسبت به این موضوع گلایه می‌کنند. همین مساله باعث شد تا خواننده آلبوم «فوق العاده» در پاسخ به آن نامه و حواشی بیانیه‌ای را پس از کنسرت خود در اختیار سایت «موسیقی ما» قرار دهد که در ادامه عینا می‌خوانید:

((بنام خدا))

سلام و سپاس فراوان به شما و ممنونم ازمتنی که برای من ارسال فرمودید

چند نکته رو باید بگم دوستان گلم

قبل از هر چیزی میخوام از حق نگذرم و از صمیم قلبم بگم از همه طرفدارای مرحوم مرتضی پاشایی عزیزم تشکر میکنم بابت تمامی زحمات و لطفی که در این مدتی که بیمارستان بودم و شرایط خیلی سختیو طی کردم .
دعا های شما عزیزان پشت سرم بود و ممنون و سپاسگزارم از تکتکتون وبدونید منم کاملا درک میکنم غم از دست دادن کسی که خیلی انسان ارزشمندی بود و دوسش داریم خیلی سخته چون منم همین حس رو به مرتضی عزیز پیدا کرده بودم و با همه شما همدردم و اینو بدونین که اگه قابل بدونید منم عضو خیلی کوچک از همین خانواده و طرفدارهای بزرگ مرتضی جان هستم. اول به خاطر شخصیت کم نظیر و بعد هنر ارزشمندش.

به بهانه این حاشیه های واقعأ بی ارزش برخودم واجب دونستم برای رفع این سوء تفاهم ها, متنی رو در جواب شما دوستای عزیزم بنویسم.

١-این تیتر خیلی جنجالی زده شده و یک قسمت از صحبت های من در رابطه با مرحوم مرتضی پاشایی عزیز سانسور شده که میتونید تو فیلم دقت کنید و متوجه بشید.

٢-من نظر شخصیمو دادم که من تا قبل از سال ٩٠ مرتضی عزیز رو نمیشناختم اما بعد از اون با بیشتر شنیده شدن کارهاشون خوب تو همون سال های ٩٠ به بعد با کاراشون آشنا(((منظورم از بیشتر شنیده شدن تو اون سالها در موردخود منه دوستان نه کل مردم ؛شاید مردم از سال ٧٠ کارهای مرتضی عزیز رو شنیده باشن ولی من واقعیت رو از دید خودم گفتم نه مردم و طرفدارای محترمش اگه جور دیگه ای برداشت کردید یا من بد کلامم رو رسوندم یا بد برداشت شده ولی حقیقت رو گفتم))) و چند تا از کارای مرتضی جان هم واقعا دوست داشتم از جمله تیتراژ ماه عسل.

حالا اینکه من تا قبل ازسال ٩٠ نمیشناختم مرتضی عزیز رو بی احترامی کردم به طرفدارای عزیز مرتضی جان؟؟؟ یا حرف بدی زدم؟؟!

من اصلا کجای مصاحبه گفتم دور از جون- درو از جون مرتضی عزیز مردم ترحم کردن به مرتضی و کاراشو شنیدن؟؟(((که البته اگه خدایی نکرده یک درصدم اینجوری بوده باشه اصلأ کار درستی نیست نه فقط در مورد مرحوم مرتضی پاشایی بلکه راجه به همه هنرمندانمون که اتفاقأ تو همین مصاحبه هم به این موضوع اشاره کردم که مردم باید کارهای هنرمنداشون رو واسه هنر و ارزشش گوش کنن نه از روی حاشیه ومسائل دیگه)))

اینکه در تیتر زده شده من بهنام بوده و هستم؟؟این صحبت من اصلا نه از روی تکبر بوده و نه از حسادت و اینطور حرفا دیگه حد اقل مخاطبای من به خوبی میدونن!!!

٣-اینکه من توضیح دادم زمان شروع فعالیت من از چه سالی بوده و از کنسرت هام گفتم آیا بی احترامی و بی ادبی کردم؟؟!!!اونم در جواب سؤالی که مجری از پرسید و هیچ ارتباطی به شخصیت مرتضی پاشایی عزیز نداره؟؟؟و رزومه کاری خودم رو گفتن به منزله خود نماییه؟؟؟اگه من اهل این صحبت ها بودم مطمئن باشید جور دیگه ای صحبت می کردم و دروغ می گفتم که با مرتضی دوست بودم و از این مدل کارها و رفتارهای زننده که نمیخوام اشاره کنم…

دیگه فکر کنم چیز هایی که باید میگفتم و گفتم»

دوباره قدردانی و تشکر میکنم از همه طرفدارای مرحوم مرتضی پاشایی عزیز مخصوصا اون دسته از دوستدارانی که پیج من رو با بی ادبی های مبتذلشون به من و کل طرفدارای من توهن کردن و پر کردن من به خدا میسپارم و مطمئنم که این تعداد کم بی ادب هم در هر صورتی نمیتونن طرفدار واقعی بزرگ مردی مثل مرحوم پاشایی باشند. و اگه کلامی باز چه از نظر لفظی من یا سؤ برداشت باعث دلخوری شما عزیزان شده این قدر شهامت دارم که از شما با کمال احترام عذر خوای کنم ولی نه با زبان ….چون من از نیت خودم مطمئن هستم میدنم مرتضی هم میدونه چون چیز خارج از واقعیت نگفتم و بی احترامی همرخدایی نکرده در کار نبوده.

با کمال احترام و قدردانی از دقت نظر همه طرفداران واقعی مرحوم مرتضی پاشایی
خاک پای شما بهنام صفوی»

منتشر شده در تاریخ: ۲۰ مهر ۱۳۹۴
,