متن از خرج کردن بابت این ها جلو گیری کنید

مردم برای پول در اوردن زحمت بسیار میکشند اما برای پول خرج کردن به ان ها توجه نمیکنند و به راحتی پول ها را خرج میکند و کمی به این خرج های بی رویه کنیم ما ده تا از این هزینه های اضافی را برای شما معرفی میکنیم.

۱. آب معدنی

همه ما باید روزانه مقداری آب بنوشیم تا از خطر کم‌آبی در امان بمانیم. اما نیازی نیست هربار برای این کار پول خرج کنیم. خرید بطری‌های آب معدنی را فراموش کنید چون نمی‌توانید برای همیشه از آن‌ها استفاده کنید و این کار نه به سود جیب شماست و نه به سود محیط زیست.

۲. خرید محصولات بهداشتی با برند معروف

خیلی از شوینده‌های گم‌نام با محصولات برندهای معروف از نظر کیفیت شبیه به هم هستند و تفاوت اصلی، تنها قیمت بالاتر برندهای معروف است. ممکن است در یکی دو مورد محصولات برند کمی بهتر باشند اما در کل کار همه این شوینده‌ها شستشو است. پس نیازی نیست برای یک شوینده معمولی قیمت زیادی بپردازید. البته به یاد داشته باشید که گاهی محصولات غیرمعروف و گم‌نام حتی ممکن است از برندها هم گران‌تر باشند پس حتما به برچسب‌های قیمت توجه کنید.

۳. بلیط درجه یک ((FIRST-CLASS برای پروازهای داخلی

خرید بلیط درجه یک برای پرواز داخلی ارزش زیادی ندارد. بهتر است پول‌تان را برای پروازهای خارجی و بین‌المللی که طولانی‌تر هستند نگه دارید و مدت زمان بیشتری از امکانات پرواز درجه یک لذت ببرید.

۴. DVD وCD فیلم

ممکن است بخواهید DVD هر فیلم جدیدی که به بازار می‌آید را در مجموعه خود داشته باشید اما خودتان بهتر می‌دانید که همه فیلم‌ها ارزش دیدن ندارند پس چرا پول گران‌بهای‌تان را برای این همه فیلم خرج می‌کنید؟ بهتر است فقط فیلم‌های معروفی که ارزش چندین بار دیدن را دارند بخرید و داخل مجموعه فیلم‌های خود قرار دهید.

۵. ناهارخوردن بیرون از خانه

گاهی به خاطر کمبود وقت مجبور می‌شوید ناهار را بیرون از خانه صرف کنید اما بیشتر اوقات غذایی که می‌خرید ارزش خرید ندارد. چون می‌توانید با هزینه‌ای بسیار کم‌تر در خانه غذا تهیه کرده و با خود سر کار ببرید. پس کمی برای خود زمان بگذارید و نهار فردا را شب قبل آماده کنید. این غذا سالم‌تر و کم‌هزینه‌تر خواهد بود.

۶. استفاده از بنزین سوپر درجه یک

شرکت‌های سازنده اتومبیل توصیه‌هایی برای سوخت مصرفی خودرو به شما ارائه می‌دهند. حال اگر به جای عمل‌کردن به دستور شرکت، از سوخت درجه بالا‌تر و گران‌قیمت‌تر استفاده کنید، در واقع پول خود را به هدر خواهید داد.

۷. خرید مجلات بدون حق اشتراک

اکثر مجلاتی که حق اشتراک سالانه دارند، چیزی حدود ۲۰ دلار برای شما هزینه خواهند داشت در حالی‌که برای خرید یک مجله از دکه روزنامه فروشی باید حدود ۴ دلار یا بیشتر هزینه کنید. در یک کلام؛ مجلات بدون حق اشتراک ارزش خرید ندارند.

۸. خریدن غذاهایی که می‌توان به راحتی در منزل تهیه کرد

قسمتی از درآمد خود را برای تفریح و رفتن به رستوران کنار بگذارید اما وقتی تصمیم می‌گیرید غذا را بیرون از خانه میل کنید، غذایی انتخاب کنید که خودتان در منزل نمی‌توانید به راحتی تهیه کنید. چرا برای غذایی که به راحتی در خانه آماده می‌شود و مقرون به صرفه‌تر و سالم‌تر است پول اضافه خرج کنید؟

۹. هزینه‌کردن برای اتومبیل کرایه‌ای

ممکن است بخواهید اتومبیلی بهتر از آن‌چه خود دارید را برای یک سفر کرایه کنید. اما بهتر است در برابر این وسوسه مقاومت کنید و برای سفر کوتاهی که در پیش دارید خرج اضافه نکنید و به یاد داشته باشید که اتومبیل کرایه‌ای نشان دهنده ثروت و دارایی شما نیست.

۱۰. شوینده مخصوص لباس‌های تیره

شوینده‌ مخصوص لباس‌های تیره، فقط یک ترفند تجاری برای فروش بیشتر محصولات است. باور کنید یا نه اما این محصولات ارزش خرید ندارند چون برخلاف آن‌چه کارخانجات تولیدی سعی دارند به مردم بقبولانند، یک شوینده معمولی توان تمیز کردن لباس شما را دارد بدون آن‌که به رنگ لباس آسیبی برساند.

منتشر شده در تاریخ: ۶ مرداد ۱۳۹۵
,