متن آیا نکات مفید و طبیعی را برای سلامت قلب می دانید ؟

برای این که قلبی سالم داشته باشید می توانید در هر روز یکی از این نکات را به کار ببندید 

چای سبز بنوشید 

این نوشیدنی فوق العاده چند آنتی اکسیدان قوی دارد که کلسترول خون را پایین می آورند و حتی به کاهش فشار خون نیز کمک می کند .

مواظب چربی های اشباع شده باشید

به خواندن برچسب روی بسته بندی مواد غذایی دقت کنید ,هرگز اجازه ندهید کالری دریافتی از چربی ها ,بیشتر از ۳۰درصد مقدار کالری دریافت روزانه تان باشد ,اگر روی برچسب کلمه هیدروژنه بود منظور همان روغن اشباع شده یا جامد می باشد که مصرف آن ها را به حداقل برسانیم برای سلامتی قلب بهتر است .

استفاده از روغن زیتون 

تا جایی که امکان دارد در تهیه غذا از روغن زیتون استفاده کنید چون کلسترول بد خون را پایین می آورد و به افزایش کلسترول خوب خون کمک می کند .روغن زیتون سرشار از آنتی اکسیدان است .

بیشتر بخوابید 

نتایج یک پژوهش که در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده ,نشان می دهد افزودن هریک ساعت به خواب شبانه در میانسالان ,می تواند خطر رسوب کلسیم در دیواره سرخرگ ها را که یکی از عوامل بیماری قلبی است تا ۳۳درصد کاهش دهد .محرومیت از خواب باعث می شود تا بدن هورمون های استرس بیشتری تولید کند .

مصرف شکر را کاهش دهید 

مصرف روزانه ۲تا ۳لیوان نوشیدنی صنعتی شیرین مانند آب میوه های مصنوعی می تواند خطر ابتلا به فشارخون را تا ۸۷درصد افزایش دهد .

مصرف ماهی 

چربی های اشباع شده گوشت قرمز باعث گرفتگی سرخرگ ها می شوند اما ماهی هایی مثل ماهی آزاد و ماهی کولی سرشار از اسید های چرب امگا ۳ هستند که به سلامت قلب کمک می کند .مصرف یک وعده ماهی سرشار از امگا ۳ در هفته می تواند خطر مرگ ناشی از حمله قلبی را ۵۲درصد کاهش دهد .

با دیگران رفت و آمد کنید 

سعی کنید ارتباطتان را با کسانی که دوستشان دارید حفظ کنید .پیوند صمیمی با اعضای خانواده و دوستان و افراد جامعه می تواند اضطراب و افسردگی که باعث ابتلا به بیماری قلبی است را کاهش دهد .

 

منتشر شده در تاریخ: ۲۲ تیر ۱۳۹۵
,