متن آماده سازی رولت خامه ای بدون استفاده از فر و طرز تهیه نان خامه ای

مواد لازم تهیه رولت خامه ای :

تخم مرغ :۲عدد

آرد:۵۰گرم

شکر:۵۰گرم

وانیل:۱/۴قاشق چای خوری

بکینگ پودر :۱/۲قاشق چای خوری

خامه:۱عدد

طرز تهیه رولت خامه ای بدون استفاده از فر:

تخم مرغ و وانیل و شکر را آن قدر با همزن زده تا پوک و سبک شود حجم مواد به دو برابر برسد .سپس آرد و بکینگ پودر را سه بار الک کرده به مواد اضافه کرده با لیسک آرام هم زده تا مخلوط شود .

سپس تابه دو طرفه را با مقدار روغن چرب کرده روی حرارت گذاشته تا داغ شود .مواد رولت را ریخته صاف می کنیم .

حرارت باید کم رو به بالا یعنی ملایم باشد .سپس ده دقیقه یک طرف و پنج دقیقه طرف دوم .سپس روی حوله نمناکی کاغذ روغنی گذاشته نان رولت را درون آن قرار داده و به آرامی رول می کنیم .

می گذاریم کنار تا سرد شود .سپس باز کرده خامه کشی می کنیم از مغز ها و موز و شکلات به دلخواه استفاده کرده باز رول می کنیم و درون کاغذ روغنی در یخچال گذاشته و بعد برش می زنیم و میل می کنیم .

مواد لازم نان خامه ای :

آرد:۲۰۰گرم

تخم مرغ:۴-۵عدد

روغن :۲قاشق سوپخوری

آب :یک و یک دوم فنجان

شکر:یک قاشق سوپخوری

وانیل:یک دوم قاشق چایخوری

نمک :یک دوم قاشق چایخوری

پودر قند:دو سوم فنجان

خامه :۲۵۰گرم

طرز تهیه نان خامه ای :

آب ,نمک,شکر وروغن را در قابلمه کوچکی ریخته و آن را روی حرارت ملایم اجاق قرار می دهیم تا جوش بیاید .سپس آرد را یک دفعه در آب در حال جوش می ریزیم و با قاشق چوبی مرتب به هم می زنیم تا خمیر به صورت توپی در وسط ظرف قرار گیرد .بعد آن را از روی حرارت بر می داریم و خمیر را به دیواره ظرف می چسبانیم تا کمی خنک شود . خمیر را در ظرف بزرگتری ریخته و تخم مرغ ها را به تدریج اضافه می کنیم و خوب به هم  می زنیم تا خمیر نرم و لطیفی به دست آید .سینی فر را چرب کرده و خمیر را در قیف ماسوره نسبتا بزرگی می ریزیم و خمیر را به شکل گرد بزرگ یا کوچک در سینی قرار می دهیم وآن را در طبقه ی بالای پنجره ی فر با درجه حرارت ۴۰۰درجه به مدت ۳۰-۲۵دقیقه قرار می دهیم تا نان ها پف کرده و طلایی شوند .خامه را با وانیل و پودر قند آماده می کنیم و پس از خنک شدن نان ها درون آن ها را به وسیله قیف پر می کنیم.

 

منتشر شده در تاریخ: ۲۶ تیر ۱۳۹۵
,