ایمیل خودتون رو وارد کنید تا هر شب جدید ترین آهنگ ها رو براتون ایمیل کنیم!

متن تغذیه سالم

خوردنی هایی برای تقویت حافظه 

شاید درمیان اطرافیان دیده باشید که برخی افراد ,به خصوص میانسالان و سالمندان توجه دقیق و موشکافانه به نوع تغذیه خود و خوراک خود دارند ,اغلب به دنبال غذاها یا نوشیدنی هایی هستند که برای ارتقا حافظه و تقویت مغز موثر باشد .

برنامه ریزی تغذیه ای وخوردن هوشمندانه انواع خاصی از غذاها عملکرد مغز را به طور مستقیم تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند در افزایش ضریب هوشی ,بهبود خلق و خو ,افزایش خلاقیت و توان ذهنی نقش بسزایی داشته باشد .

صبح ها به نوشیدن چای اکتفا نکنید 

اولویت اصلی برای داشتن مغز و ذهن پویا خوردن صبحانه است .از غلات سبوس دار در این وعده استفاده کنید زیرا قندها در این غذاها آهسته تر در جریان خون منتشر می شوند و کاهش سظح انرژی در بدنتان دیرتر اتفاق می افتد .بیسکویت و کیک صبحانه و چای شیرین سبب کاهش تمرکز می شود .مصرف مایعات در طول روز نقش بسزایی در کارایی مغز دارد اگر مایعات به بدن نرسد احساس خستگی میکنید و دچار سردرد خواهید شد .

از کافی بودن ویتامین آهن وویتامین Bبدنتان مطمئن شوید .

برای بیشترین بهره وری از سلول های مغز لازم است ,اکسیژن موردنیاز در اختیارشان قرار بگیرد .کمبود آهن باعث کاهش میزان اکسیژن به مغز می شود و عدم تمرکز و کمبود انرژی و خستگی را به دنبال دارد .بهترین منبع آهن ,گوشت قرمز و سایر منابع آهن ,عبارتند از زرده تخم مرغ ,لوبیا قرمز ,عدس ,زرد آلوی خشک ,غلات صبحانه غنی شده با آهن و کلم بروکلی است . افرادی که ویتامین cمصرف می کنند در یاد آوری مطالب حافظه بهتری دارند .

روزانه دست کم پنج وعده میوه و سبزی بخورید و به آن تنوع دهید ,ضما این که مواد غذایی غنی از ویتامین های B بخصوص مرغ ,سیب زمینی ,موز و جوانه غلات می توانند در حافظه و سلامت مغز موثر باشند.

 

منتشر شده در تاریخ: ۹ تیر ۱۳۹۵
,